خانه / ارشد شناختی / مصاحبه با خانم نشاط احمدی رتبه ۲۶ کنکور کارشناسی ارشد علوم شناختی ۹۶

مصاحبه با خانم نشاط احمدی رتبه ۲۶ کنکور کارشناسی ارشد علوم شناختی ۹۶

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از کدام شهر هستید.رتبه کنکور و درصدهای خود در دروس مختلف را بیان کنید؟

سلام نشاط احمدی هستم.ساکن تهران هستم و اهل نیشابور.

رتبه کنکور علوم شناختی من ۲۶ شد و درصدهام به این صورته:
زبان ۴۰
روانشناسی شناختی ۳۶٫۶۸
آمار و روش تحقیق ۳۴٫۶۸
علوم اعصاب ۳۶
علوم شناختی ۴۴

رشته شما در مقطع لیسانس چه بوده است ؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
رشته ی کارشناسی من کاردرمانیست.بله من هم زمان با مطالعه برای کنکور،سه روز در هفته هم مشغول به کار بودم.

چطور با رشته علوم شناختی آشنا شدید؟
زمان تحصیلم برای کارشناسی اساتیدی داشتم که دکتری علوم اعصاب شناختی داشتند و از طریق آنها به این رشته علاقه مند شدم .تابستان ۹۵ متوجه شدم که چند سالیست از مقطع ارشد هم امکان تغییر رشته فراهم شده.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
از دی ماه سال ۹۵ فقط دو کتاب از منابع رو تهیه کردم و حدودا روزی ۳ تا ۴ ساعت مطالعه داشتم .از عید هم مطالعه سایر منابع را شروع کردم.

از چه روش و تکنیک هایی برای مطالعه استفاده کردید؟
چون زمان محدودی داشتم سعی میکردم نکات مهم هر فصلی که مطالعه میکردم را گوشه ی صفحات همان فصل یادداشت کنم که برای مرور نیازی به مطالعه تمام فصل نداشته باشم .

اگر دوباره کنکور بدهید چه اشتباهاتی را تکرار نمی کنید؟
اگر دوباره کنکور بدهم سعی میکنم وقت بیشتری برای زبان بگذارم چون من اصلا سال قبل کنکور وزارت بهداشت رشته ی خودم ۶۷ درصد زده بودم فکر میکردم که نیازی به مطالعه نیست و وقتم را برای سایر دروس بگذارم درصورتی که هم زبان فرار است و هم کنکور وزارت بهداشت با علوم متفاوت است. سوال های درک مطلب زبان را کمتر بزنم چون بعضی اوقات سلیقه شخصی مولف هم در سوال های کلی مثل “به نظر شما چه عنوانی برای این متن مناسب تر است” نقش دارد و ریسک اشتباه زدن این سوال ها بالاست .علاوه بر این برای سوال های آمار حتما فرمول ها را حفظ میکنم و سعی میکنم نمونه سوال بیشتری برای افزایش مهارتم در حل مسائل آمار حل کنم .

مطالعه دروس را کی به پایان رساندید؟ آیا همه دروس را تمام کردید؟
بله با توجه به زمان محدودی که داشتم سعی کردم در مورد زمان اتمام منابع برنامه ریزی داشته باشم.تا قبل از عید منابع روانشناسی شناختی و مبانی علوم اعصاب را تمام کردم.تا آخر عید آمار و علوم اعصاب را هم تمام کردم و بعد از عید هم منابع را مرور کردم

آیا پشتیبان و مشاور شما در موفقیت شما موثر بوده است؟
من حدودا دو یا سه جلسه از مشاوره ی تک جلسه ای جناب یاورزاده استفاده کردم اما همین که به مسیر من در ماه های آخر جهت دادند باعث شد که ذهن من درگیر مسائل فرعی نشود.توصیه برای مطالعه کتاب دکتر حاتمی باعث شد اعتماد به نفس من بالا برود چون بسیاری از سوال های سال قبل از این کتاب بود و من واقعا احساس بدی داشتم که نمیتوانستم سوال ها را پاسخ دهم.همچنین در سوال های کنکور خودمان هم از این کتاب سوال طرح شده بود

قصد دارید پس از پایان دوره ارشد وارد چه حوزه ای شوید؟
چون لیسانس من کاردرمانی هست دوست دارم نگرش شناختی را وارد چهارچوب کاری و درمانی خودم بکنم و در حیطه درمان و توانبخشی فعالیتم را ادامه دهم.
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
اگر بر مطالب علوم اعصاب مسلط نیستند بهتر است از کلاس های مرتبط استفاده کنند چون مبحث خیلی گسترده است و نیاز به جهت دهی دارد.
از تجربه ی افرادی که سال پیش رتبه های خوبی آوردند حتما استفاده کنند.

با تشکر از خانم احمدی

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

مصاحبه با رتبه ۱۸ کشوری کنکور ارشد علوم شناختی سرکار خانم رضوان روشنی

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید رشته شما …