خانه / ارشد شناختی / تحلیل کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۷ توسط رتبه های برتر آزمون های آزمایشی

تحلیل کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۷ توسط رتبه های برتر آزمون های آزمایشی

تحلیل سرکار خانم قندچی

 

سوالات زبان : متون زبان سطح قابل قبول رو به آسونی داشتند و نبا سطح زبان متوسط و کمی دقبت میشد از پسش براومد اما سوالات لغات سخت بودند.

سوالات روش تحقیق و آمار :  آمار مثل سال گذشته تمرکز زیادی  روی سوالات حل کردنی داشت و با توجه به سوالات سال قبل میشه گفت مبحث احتمال یکی از مباحث مهم در آمار کنکور علوم شناختی است. سوالات روش تحقیق سطح متوسطی از دشواری داشت و هم شامل سوالات آسان بود و هم سوالات دشوار.

سوالات روانشناسی شناختی : مبحث روانشناسی شناختی را میشه جزء ماده های امتحانی آسون امسال در نظر گرفت. با خوندن کتاب استرنبرگ می تونستید به سوالات پاسخ بدید.

سوالات علوم اعصاب : علوم اعصاب امسال سطح متوسط رو به دشواری داشت. از سوالات آسون غیر قابل انتظار ( مثلا سوال تعداد نورون های مغز) تا سوالات دشوارتر. جزوه رانویه در زدن این ماده امتحانی برای من خیلی مفید بود. خیلی از سوالات را مشخصا در جزوه خونده بودم و این به من خیلی کمک کرد.

سوالات اصول علوم شناختی : به شخصه روی این ماده امتحانی خیلی حساب کرده بودم اما سوالات کمی غیرقابل انتظار و متفاوت با سال های پیش بود. می تونم بگم که از کتاب دکتر حاتمی سوالی نبود و احتمالا سوالاتی از کتاب تاگارد مطرح شده بود ( متاسفانه من تاگارد رو مطالعه نکرده بودم) باقی سوالات که از فردنبرگ طرح شده بود سطح دشواری قابل قبولی داشت.

یکی از موارد مهم برای من در کنکور امسال تست هایی بود که رانویه در ماه آخر در اختیار مون گذاشت. جدای از اینکه سوالات می تونست مشابه سوالات کنکور باشه، کمک کرد تا دوره عمیق تری در روزهای آخر روی مباحث مهم داشته باشم و بیشتر یادم بمونه.

 

تحلیل جناب آقای قدیمی

 

روان شناسی شناختی: سطح سوالات نسبتا ساده و روتین بود و تمام سوالات به شرط خوب خوندن قابل پاسخگویی با کتاب روان شناسی شناختی ( استرنبرگ ) بود و چند تا از سوالات نیاز به دقت داشت.

اصول علوم شناختی: سطح سوالات متوسط رو به آسان بود و بیشتر سوالات از دو کتاب ذهن مقدمه ای بر مطالعه ذهن ( فردنبرگ ) و درباره علم شناختی ( حاتمی ) بود و چندتا سوال هم از کتاب تاگارد اومده بود و برای کسانیکه کنکور سال آینده رو میخوان شرکت کنن پیشنهاد میکنم که اگر وقت کردن بعد از خوندن فردنبرگ و حاتمی, حتما تاگارد رو هم مطالعه بکنند ولی خیلی نیاز به ریز شدن شاید نباشه.

علوم اعصاب: سطح سوالات نسبتا دشوار بود, من بیشتر تمرکزم رو روی کتاب گایتون و بعد از اون اسنل گذاشتم (برای اسنل در حد کلیات ) و با اینا حدود ۴۰-۵۰ درصد سوالات رو میشد جواب داد, مابقیش رو نمیدونم چه کتابی مناسب هست, ولی کلا این درس چون منابع زیاد هست همیشه دست طراحان خیلی باز هست برای طرح سوالات متنوع ولی با این حال حتما کتاب گایتون باید خونده بشه به نظرم.

آمار و روش تحقیق: سوالات به نظرم به نسبت سال های قبل سخت بود, من کتاب مدرسان شریف رو خوندم ولی مساله ای که هست اینه که امسال توی قسمت آمار از مبحث امید ریاضی زیاد سوال اومده بود( فکر کنم ۵ تا, که یه خرده نامردی هم بود که تمرکز سوالات آمار روی یه قسمت باشه همش ) که توی کتاب مدرسان شریف خیلی توی مباحثش نیست(فقط توی سوالات آخر فصلش چندتا هست) , بخاطر همین پیشنهاد میکنم که همین کتاب مدرسان شریف برای آمار و روش تحقیق خونده بشه ولی بعدش از منبعی دیگه مبحث امید ریاضی هم خونده بشه.

زبان: سطح سوالات تقریبا مثل همیشه بود و آسان یا سخت بودنش بستگی به سطح زبان هرکس داره. من خودم کتاب های زیر ذره بین رو خوندم( کتاب لغات, گرامر, تستهای لغات ). ولی به همه پیشنهاد میکنم که زبان رو خیلی زود شروع کنن و خیلی خیلی جدی بگیرنش و بخونن از اول و نندازن واسه آخر ها یا عقب و اگر یه روز مشکلی پیش اومد و نتونستن درس بخونن زبان رو حتما بخونن. من خودم زبان رو یه مقدار شل گرفتم و خیلی پشیمونم ولی شما حتما جدی بگیرین و خوب بخونید

با آرزوی موفقیت برای همه ی علاقه مندان علوم شناختی

 

تحلیل سرکار خانم شهابی فر

زبان: در مورد من منبع مطالعاتی خاصی نداشتم، فقط زدن کنکورهای سال قبل بهم خیلی کمک کرد که فضای زبان کنکور شناختی رو بشناسم. (سطح: معمولی)

روانشناسی شناختی: ۹۰ درصد سوالات مربوط به استرنبرگ بود (شاید از اون ۹۰ درصد هشتاد درصد عینا بود و ده درصد دانسته های استرنبرگ خیلی در رسیدن به جواب راهگشا بود. (سطح: آسان)

آمار و روش تحقیق: روش تحقیق شاید ۷۰ درصد سوالاتش با مدرسان حل میشد ولی آمار به نظر من کاملا غیر استاندارد بود و همه ش احتمال بود (البته سال های قبل کنکور هم نشون داده بود که هر سال یه جور سوال می دن و روند مشخصی نداره) من خودم احتمال رو درست نخونده بودم و منبعی هم بلد نیستم که بگم راستش (سطح: سخت مخصوصا آمار)

در مورد علوم اعصاب به نظرم بهترین منبع همون گایتون بوده باشه، هرچند که سوالات سخت بود و باید تسلط خیلی خوبی روی گایتون می داشتی تا بتونی درصد خوب بزنی، (سطح: سخت)

در مورد اصول سوالها از فردنبرگ و تاگارد و حاتمی هرسه بود (مخصوصا تاگارد به نسبت قبل فکر می کنم بخش بیشتری بود) و البته تعدادی سوال رو هم میشد با دانش روانشناسی و علوم اعصاب حل کرد. (سطح: آسان)

 

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

مصاحبه با رتبه ۱۸ کشوری کنکور ارشد علوم شناختی سرکار خانم رضوان روشنی

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید رشته شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *