خانه / ارشد شناختی / مصاحبه با رتبه های برتر / مصاحبه سایت رانویه با رتبه ۶ کارشناسی ارشد علوم شناختی سال ۱۳۹۷

مصاحبه سایت رانویه با رتبه ۶ کارشناسی ارشد علوم شناختی سال ۱۳۹۷

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از کدام شهر هستید.رتبه کنکور و درصدهای خود در دروس مختلف را بیان کنید؟
سلام ممنونم. سارا احمدی مجد هستم و ساکن تهران
رتبم ۶ و درصدام:
زبان: ۴۰
روان شناسی شناختی: ۷۰/۶۷
آمار و روش تحقیق: ۴۹/۳۳
علوم‌اعصاب: ۵۳/۳۳
علوم شناختی: ۶۸

رشته شما در مقطع لیسانس چه بوده است ؟
رشتم در مقطع لیسانس فیزیک بوده است.

چطور با رشته علوم شناختی آشنا شدید؟
«من در رشته خودم خیلی به مکانیک آماری و سیستم های پیچیده علاقمند شده بودم. آشنا شدن با نوروساینس باعث شد بیشتر از قبل علاقه به کارهای محاسباتی پیدا کنم. در کنار این مطالعات فلسفی و بخصوص فلسفه ذهن از پیش داشتم. این ها باعث شدند تا به محض آشنا شدن با علوم شناختی از طریق دوستان و بخصوص سایت رانویه، تصمیم بگیرم در این حوزه ادامه دهم.»

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
«من خرداد سال گذشته با این رشته آشنا شدم و به محض تمام شدن امتحاناتم ، کتاب های مورد نیاز برای کنکور را تهیه کردم و مشغول مطالعه بصورت داستان وار شدم. شرکت کردن در مدرسه تابستانه علوم شناختی، باعث شد تا دید خوبی نسبت به این رشته پیدا کنم. تا آخر تابستان بدلیل مشغله کاری نتوانستم خیلی پیش روم ولی مزیتش این بود که با سعی و خطای روش های پیشنهادی دوستانم و همینطور سلیقه شخصی خودم ، دید کلی نسبت به آنچه میخواهم تا کنکور انجام بدهم، داشته باشم. چون دانشجو بودم نیاز به مدیریت زمان خوبی برای هم دروس کنکور و هم دروس دانشگام داشتم. روزهای هفته بطور متوسط ۳ ساعت مطاله داشتم و روز های تعطیل حدود ۵ساعت »

 

از چه روش و تکنیک هایی برای مطالعه استفاده کردید؟
«من اینطور برنامه ریزی کرده بودم که هر فصل باید تعداد تعیین شده ای از هربخش کتاب را بخوانم و هفته اول فصل بعدی آن را دوره کنم. همین طور چون دانشجو بودم و زمان زیادی برای مطالعه نداشتم، کل فروردین را برای دوره کلی تمام دروس درنظر گرفته بودم. هفته اول اردیبهشت نیز جمع بندی کلی کردم.
هر روز هفته را مخصوص مطالعه ی درسی و یک روز در هفته را برای جبرانی درنظر گرفته بودم. هم چنین گوشه کتاب ها و جزواتم نکته هارا خلاصه نویسی میکردم و این خیلی به جمع بندیم در روز های آخر کمک کرد.»

اگر دوباره کنکور بدهید چه اشتباهاتی را تکرار نمی کنید؟
«من چون از نظرات دوستانم خیلی استفاده میکردم، کمتر دچار اشکال تکنیکی شدم. ولی اشتباه بزرگی که داشتم، مغرور شدنم در درس زبان بود. خیلی از ما چون پیشینه زبان خوبی داریم، توقع داریم که بتوانیم درصد بالایی داشته باشیم. ولی زبان کنکور با زبان روزمره و درسی متفاوت است. اگر دوباره کنکور بدهم، با دقت بیشتری تست هارا پاسخ می دهم»

مطالعه دروس را کی به پایان رساندید؟ آیا همه دروس را تمام کردید؟
«تقریبا هیچ درسی را تمام نکردم ولی تمام سعیمو کردم که نسبت به آنچه خواندم تسلط کافی داشته باشم»

قصد دارید پس از پایان دوره ارشد وارد چه حوزه ای شوید؟
«علاقه اصلیم در زمینه ی محاسباتیه ولی هنوز به نتیجه نرسیدم که وارد چه شاخه ای از آن شوم.»

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
«توصیه اصلیم اینه که نظرات و راهکارهای همه را بخوانند ولی در نهایت راهکار خودشان را پیدا کنند. با برنامه ریزی دقیق و اعتماد بنفس به برنامه شان میتوانند به راحتی به هدفشان دست پیدا کنند. نکته بعدی اینکه حتما حتما چند بار دوره برای دروس درنظر بگیرند. ۶۰ درصد با تسلط بهتر از ۸۰ درصد بدون تسلطه»

 

ممنون از تیم رانویه برای راهنمایی ها و جزوات خوبشان.

درباره ی ادمین

همچنین ببینید

مصاحبه با رتبه ۱۸ کشوری کنکور ارشد علوم شناختی سرکار خانم رضوان روشنی

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید رشته شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *