خانه / ارشد شناختی / مصاحبه با رتبه های برتر / مصاحبه با رتبه ۵ کنکور دکتری علوم شناختی سرکار خانم سارا عدنانی

مصاحبه با رتبه ۵ کنکور دکتری علوم شناختی سرکار خانم سارا عدنانی

  • ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از کدام شهر هستید. رتبه کنکور و درصدهای خود در دروس مختلف را بیان کنید

سلام.ممنونم از شما.
من سارا عدنانی هستم. ساکن شمال کشورم. رتبه ی ۵ کنکور دكتري . با این درصدها:
تخصصی و زبان: ۳۷ درصد
استعداد تحصیلی:۳۲ درصد

  • رشته شما در مقطع لیسانس چه بوده است ؟

در مقطع لیسانس زبان خوندم و ارشدم رو در رشته ی علوم شناختی گرایش روانشناسی شناختی از دانشگاه تربیت مدرس گرفتم.

  • چطور با رشته علوم شناختی آشنا شدید؟

سال سوم کارشناسی در یک کارگاه عصب-زبانشناسی شرکت کرده بودم و در اونجا با علوم شناختی آشنا شدم و بعد بدون هیچ تردیدی فهمیدم این همون چیزیه که میخوام! بنابراین تغییر رشته دادم و وارد علوم شناختی شدم در مقطع ارشد و بعد هم که ادامه ش دادم برای مقطع دکتری.

  • از چه روش و تکنیک‌هایی برای مطالعه استفاده کردید؟

خلاصه نویسی اصلی ترین تکنیک من هست. من تقریبا برای همه ی درسها، خلاصه های مفصلی نوشتم و بعد از روی اون خلاصه های مفصل، خلاصه های کوتاه تری رو نوشتم. یک ماه قبل از کنکور خوندن منابع رو گذاشتم کنار، حتی اگر اون منبع هنوز تمام نشده بود. از این یک ماه، سه هفته ش اون خلاصه های مفصل رو خوندم و در هفته ی اخر از روی خلاصه های کوتاه تر مرور نهایی رو انجام دادم.

  • اگر دوباره کنکور بدهید چه اشتباهاتی را تکرار نمی‌کنید؟

اشتباهی بدی که من کردم خطا در زمانبندی دفترچه عمومی بود که وقت خیلی زیادی برای استعداد تحصیلی گذاشتم و چون با سوالهاش آشنا هم نبودم کند پیش رفتم و برای زبان زمانم رو از دست دادم بطوریکه وقتی پایان جلسه اعلام شد من هنوز به درک مطلب های زبان نرسیده بودم.

  • مطالعه دروس را کی به پایان رساندید؟ آیا همه دروس را تمام کردید؟

من برای کنکور ارشد استرنبرگ رو نتونسته بودم تمام کنم، و برای کنکور دکتری تنها کتابی رو که به اتمام رسوندم همین کتاب بود. ولی برای سایر دروس ترجیح دادم هیچ مبحث جدیدی رو نخونم و همون مطالبی که برای کنکور ارشد خونده بودم رو مرور کنم که خب به این صورت بود که گایتون رو قبلا کامل خونده بودم و این بار علوم اعصاب رو فقط از روی تست ها مرور کردم. کتابهای فردنبرگ، تاگارد و حاتمی رو هم چه برای ارشد چه برای دکتری تمامشون نکردم و همون مطالب خونده شده ی قبلی رو مرور کردم.
و اینکه من وقت خیلی کمی داشتم ، بخاطر اینکه همزمان دانشجوی ارشد بودم، بنابراین روی درس ریاضی و آمار سرمایه گذاری نکردم و به سوالهای اونها هم پاسخ ندادم سر جلسه.

  • قصد دارید پس از پایان دوره ارشد وارد چه حوزه ای شوید؟

احساس عاملیت و شناخت بدنمند

  • به طور کلی چه توصیه‌هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟

کنکور دکتری به دید من کنکور خیلی دشواری نیست. اگر بچه ها امادگی ذهنی خوبی داشته باشن مخصوصا دوستانی که ارشدشون علوم شناختی هست ، از کنکور ارشد مسیر راحتتری برای به دست اوردن تراز مناسب در پیش دارند. هرچند که مدل سوالهای کنکور دکتری کمی فرق میکنه و پیشنهاد میکنم از قبل حتما روی سوالهای سالهای قبل کار بشه که منطق سوالها رو بشه فهمید.

  • شما از كداميك از خدمات رانويه استفاده كرديد و چقدر تونسته كمكتون كنه و چقدر به بقيه پيشنهاد ميديد كه استفاده كنند:

من از مشاوره ی رانویه قبل از آزمون و همچنین برای انتخاب رشته استفاده کرده بودم و ابهاماتی که داشتم رو از این طریق برطرف کردم که هردوی این مشاوره ها به من دید خوبی داد و کمک زیادی کرد. همچنین از جزوه علوم اعصاب و روش تحقیق رانویه هم استفاده کردم. که هر دوجزوه بسیار خوب هستند، مخصوصا جزوه روش تحقیق رانویه، به نظر من بهترین منبع برای این درس در کنکور هست و به دوستان پیشنهاد میکنم حتما جزوه ها رو تهیه کنند.

درباره ی arash dadras

همچنین ببینید

مصاحبه با رتبه ۱۸ کشوری کنکور ارشد علوم شناختی سرکار خانم رضوان روشنی

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید رشته شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *