خانه / ارشد شناختی / مصاحبه با رتبه های برتر / مصاحبه با رتبه ۸ کنکور دکتری علوم شناختی سرکار خانم مهدیه جمشیدی

مصاحبه با رتبه ۸ کنکور دکتری علوم شناختی سرکار خانم مهدیه جمشیدی

  • ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از کدام شهر هستید. رتبه کنکور و درصدهای خود در دروس مختلف را بیان کنید

سلام و عرض ادب. خیلی متشکرم. مهدیه جمشیدی هستم، رتبه ۸ دكتري
دروس تخصصی ۳۲.۶۷
استعداد تحصیلی ۴۸.۸۹
زبان ۰

  • رشته شما در مقطع لیسانس چه بوده است ؟

ریاضی محض

  • چطور با رشته علوم شناختی آشنا شدید؟

در مقطع ارشد، کنفرانس ریاضی در پژوهشگاه دانشهای بنیادین شرکت کرده بودم که اتفاقی با پژوهشکده علوم شناختی آشنا شدم و کنجکاو شدم که راجع به این رشته بیشتر بدانم و برای اطلاعات بیشتر سرچ کردم و به این رشته علاقمند شدم‌.

  • از چه روش و تکنیک‌هایی برای مطالعه استفاده کردید؟

از تکنیک خاصی استفاده نکردم. با برنامه‌ریزی و با کمک مشاوره تخصصی درس‌ها را مطالعه کردم و دروس را یک بار مطالعه کردم و تا حدودی فرصت کردم برخی درس‌ها را مرور کنم. مسئله‌ای که مهم بود اینکه هر هفته به طور دقیق با كمك مشاورم مشخص کرده بودیم که چه درسی را بخوانم و زمان حدودی اتمام دروسم مشخص بود.

  • اگر دوباره کنکور بدهید چه اشتباهاتی را تکرار نمی‌کنید؟

کمی زودتر مطالعه درس‌ها را شروع می‌کردم که درس‌ها زودتر تمام شود و فرصت بیشتری برای دوره‌ی دروس داشته باشم.

  • مطالعه دروس را کی به پایان رساندید؟ آیا همه دروس را تمام کردید؟

مطالعه را از آذر ماه شروع کردم ولی با توجه به اینکه همزمان کار می‌کردم زمان زیادی نداشتم، از اوایل بهمن تنها تمرکزم روی کنکور بود و حدودا دو هفته قبل از کنکور دروس تمام شدند. کتاب‌های استرنبرگ، فردنبرگ، تاگارد، کتاب دکتر حاتمی و درس‌های زبان‌شناسی شناختی و روش تحقیق تمام شدند. دروس ریاضی و آمار هم به دلیل اینکه رشته‌ی تحصیلی من ریاضی بود، صرفا جهت دوره تست زدم. علوم اعصاب به طور کامل تمام نشد و کلا به دلیل اینکه پیش‌زمینه‌ای نداشتم، تسلط زیادی هم نداشتم. در دو هفته آخر هم تمام کنکورهای پیشین را به صورت شبیه‌سازی شده با کنکور زدم و تمام اشتباهات را بررسی و تحلیل می‌کردم. گاهی برخی سوال‌ها مشابه سال‌های قبل است و زدن کنکورهای قبلی بسیار کمک‌کننده است.

  • قصد دارید پس از پایان دوره ارشد وارد چه حوزه ای شوید؟

پیش از مصاحبه دکتری به همراه مشاور محترم جناب آقای دکتر امینی در زمینه تشخیص بیماری‌ها کار می‌کردیم و مقاله چاپ کردیم. باید ببینم در دوره‌ی دکتری روی چه موضوعی کار می‌کنم و نظر اساتیدم چه چیزی هست. چند حوزه مدنظرم هست ولی به طور دقیق نمی‌دانم پس از پایان دوره دکتری در چه حوزه‌ای کار کنم.

  • به طور کلی چه توصیه‌هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟

به طور کلی هر کس با توجه به شرایط خود و شناسایی نقاط قوت و ضعف، و با برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد. فکر می‌کنم بهتر هست که هیچ درسی را به طور کامل رها نکرد، چون در تست‌ها حتما تست‌های ساده‌ای وجود دارند که با مطالعه‌ی سطحی هم می‌توان پاسخ داد و با تمرکز بر دروسی که نقاط قوت هست می‌توان نتیجه مطلوبی گرفت.

  • شما از كداميك از خدمات رانويه استفاده كرديد و چقدر تونسته كمكتون كنه و چقدر به بقيه پيشنهاد ميديد كه استفاده كنند:

دلیل عمده‌ی موفقیت من استفاده از راهنمایی‌های مشاوره‌ی توانمند رانویه جناب آقای دکتر امینی هست.
🔻من به شخصه برای قبل از کنکور به طور کامل منابع را نمی‌شناختم، شناخت کاملا دقیقی از منابع نداشتم، بعد از کنکور و برای آمادگی مصاحبه‌ها نیز اطلاعات دقیقی نداشتم و مشاوره ایشان بسیار برای من راهگشا و کمک‌کننده بود. به شدت توصیه می‌کنم همه داوطلبان از مشاوره تخصصی برای قبل از کنکور و برای مصاحبه‌ها بهره بگیرند.

🔻در برخی کلاس‌ها شرکت کردم و در کل خوب بودند. خصوصا برخی کلاس‌های جمع‌بندی خیلی خوب بودند.
🔻جزوه‌های استرنبرگ، فردنبرگ و روش تحقیق را خریدم ولی فرصت نکردم خیلی کامل بخوانم چون کتابهای این دروس را کامل خوانده بودم‌. برای دوره و کسانی که فرصت مطالعه کامل کتابها را ندارد، خیلی مناسب هست.
🔻در مورد آزمون‌های آزمایشی، خودم در کل با آزمون آزمایشی موافقم و شرکت کردم ،در کل برای محک زدن خود قبل از کنکور، خیلی مناسب است.
در پایان از مدیریت محترم رانویه بسیار سپاسگزارم.

درباره ی arash dadras

همچنین ببینید

مصاحبه با رتبه ۱۸ کشوری کنکور ارشد علوم شناختی سرکار خانم رضوان روشنی

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید رشته شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *