خانه / عمومی / پرسش های متداول رانویه

پرسش های متداول رانویه

رانویه ایی های عزیز شما می توانید سوال مورد نظر خود را در پرسش های زیر جستجو کنید.چنانچه پاسخ خود را نیافتید در پایین همین صفحه سوال خود را مطرح کنید تا در اولین فرصت توسط تیم تخصصی رانویه به آن پاسخ داده شود.
سوال: کتاب گایتون کتاب دشواریه، حتما باید کتاب گایتون مطالعه بشه؟
پاسخ: بله! در واقع بیشتر سوالات ماده ی علوم اعصاب کنکور شناختی از “فصول سیستم عصبی” این کتاب طراحی می شود؛ ولی در مطالعه گایتون به این نکته توجه کنید که باییستی مطالب و نکات کلی و اساسی مطالعه شود. به همین منظور به داوطلبان توصیه می گردد سوالات سال های گذشته را مطالعه کنند تا با کم و کیف سوالات آشنا شوند (در آرشیو کانال می توانید به مجموعه دفترچه های سال های گذشته دسترسی پیدا کنید). همچنین توصیه می شود اگر آشنایی مقدماتی با مباحث علوم اعصاب ندارید ابتدا کتب مقدماتی تر مانند فیزیولوژی اعصاب و غدد کالات مطالعه کنید. درباره نسخه های مختلف این کتاب، نسخه ی «خلاصه فیزیولوژی پزشکی گایتون» کفایت می کنند و ترجیحا ترجمه نشر ارجمند توصیه می گردد.
سوال: با مدرک روانشناسی شناختی میشه کار درمانی انجام داد؟
پاسخ: بله؛ سازمان نظام روانشناسی ایران دارای کمسیون روانشناسی شناختی بوده و طبق قوانین مربوطه (گذراندن کارورزی و غیره) به فارغ التحصلان گرایش روانشناسی شناختی که در دو مقطع روانشناسی گذرانده باشند (برای مثال کارشناسی روانشناسی عمومی و ارشد شناختی)، پروانه کسب اعطا می کند. کمیسیون تخصصی روان شناسی شناختی در سازمان نظام روان شناسی و مشاوره با توجه به ایجاد دوره کارشناسی ارشد «علوم شناختی-روان شناسی شناختی» در دانشگاهها، پژوهشکده ها و مراکز آموزشی و پژوهشی کشور و فارغ التحصیلی تعدادی از دانشجویان در این رشته، سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، کمیسیون تخصصی روان شناسی شناختی را تأسیس نمود. این کمیسیون ضمن تعریف خدماتی که فارغ التحصیلان این رشته می توانند به جامعه ارائه دهند مسئولیت صدور پروانه فعالیت داوطلبان را بر عهده دارد. بر اساس مصوبات این کمیسیون، عضویت در سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی ارشد روان شناسی شناختی، گذراندن دوره های مصوب کوتاه مدت خدمات شناختی و قبولی در مصاحبه حضوری، از شرایط دریافت پروانه ارائه خدمات شناختی است.
سوال: تفاوت علوم اعصاب وزارت علوم و وزارت بهداشت در مقطع دکتری چیه؟
پاسخ:علوم اعصاب شناختی” وزارت علوم یکی از گرایش های علوم شناختی در مقطع دکتری است که برای ورود به آن باید در کنکور دکتری علوم شناختی (اسفندماه) شرکت کنید؛ در حالی که کنکور رشته”علوم اعصاب” توسط وزارت بهداشت در اردیبهشت ماه برگزار می گردد. برای ورود به علوم اعصاب وزارت بهداشت نیاز است در مقطع ارشد یکی از رشته هایی که در دفترچه اعلام می شود تحصیل کرده باشید. رویکرد، دروس و کاربردهای این دو رشته نزدیک ولی متفاوت است. علوم اعصاب وزارت بهداشت بیشتر به پزشکی و درمان اختلالات عصبی و علوم اعصاب زیستی-ملکولی نزدیک می شود در حالی که علوم اعصاب شناختی به ارتباط بین علوم اعصاب و کارکردهای شناختی مغز می پردازد. دکتری تخصصی رشته علوم اعصاب وزارت بهداشت علمی است که در آن دانشجویان به مطالعه سیستم عصبی که شامل بخش هایی چون ساختار و روند تکامل، نقش و وظایف مربوطه اجزائ سیستم، عوامل ژنتیکی، بیوشیمیایی، فیزیولوژی و فارماکولوژی، سیستم عصبی می باشد، می پردازند. دانش آموختگان این رشته قادر خواهند بود که با درک عمیق و کاربردی رابطه بین مغز و رفتار، ساختمان و کارکرد مغز را بخوبی بشناسند. برای اطلاعات بیشتر درباره نحو ثبت نام کنکور وزارت بهداشت به آدرس زیر مراجعه کنید: www.sanjeshp.ir/Content.aspx?click=28

سوال:
چه رشته هایی میتونن ارشد علوم شناختی بخونن؟ میخوام بدونم شرایط خاصی داره ؟ایا دانشگاه ازاد هم در ارشد علوم پذیرش داره؟

 پاسخخیر دانشگاه آزاد تاکنون در رشته علوم شناختی پذیرشی نداشته است. ارشد علوم شناختی یک رشته شناور محسوب می شود و کلیه افراد علاوه بر انتخاب رشته اصلی خود میتوانند رشته علوم شناختی را انتخاب کنند.همچنین امکان این وجود دارد که علوم شناختی به عنوان رشته اصلی انتخاب شود. هیچ شرایط خاصی برای شرکت در ارشد علوم شناختی وجود ندارد

.   سوال:میشه راجع به بازار کاراین رشته بگید اطلاعات کمی دراین زمینه دارم؟

 پاسخ: مشاغل این رشته بستگی به پیش زمینه شما هستند و در کل رشته ای هست که باید خودتون براش کارآفرینی کنید. حوزه هایی مانند صنعبت و تبلیغات مثل نورومارکتینگ توانبخشی و درمان های شناختی کاربرد های نظامی کاربردهای رسانه ای در صدا و سیما شرکت های طراحی نرم افزار مثل شرکت های طراحی بازی های شناختی شرکت های داده کاوی و داده یابی مثل نظربازار و البته نهادهای بسیاری محدودی که می تونید در اون ها کار پژوهشی انجام بدید مشاغل مشهورتر علوم شناختی هستند.

سوال:آموزش تصویر برداری مغزی یا ثبت امواج مغزی هم جزوی از این رشتس؟

 پاسخ:سلام؛ در دروس ارشد این رشته تنها ۲ درس اجباری برای علوم اعصاب هست و در این دروس هم مقدمات علوم اعصاب تدریس میشه نه آموزش کار با دسنگاه ها. متخصصان علوم شناختی روش های مختلفی برای پژوهش دارند و اگر بخواید علوم اعصاب کار کنید قطعا دست شما باز هست ولی در دانشگاه درگیر دستگاه های سنجش اعصاب نمی شید و باید برای یادگیری کارگاه های مختلف را شرکت کنید. می تونید نمونه موضوعات پایان نامه های بچه های علوم شناختی که در حوزه علوم اعصاب کارکردند را در سایت پژوهشکده علوم شناختی ببینید 👈🏻 http://www.iricss.org/fa/Pages/People_Students/Students.aspx

سوال: می شه لطف کنید درصدهای رتبه های برتر کنکور دکتری رو هم در سایت قرار بدید؟
پاسخ: قبلا در سایت به اشتراک گذاشته شده: http://www.ranvier.ir/mfHf8 همچنین می توانید از طریق قسمت کارنامه در منوی ارشد علوم شناختی مصاحبه با رتبه های برتر را مطالعه کنید.

سوال: اگر برای دکتری مدل سازی شناختی در نظر داشته باشیم، برای ارشد کدام. گرایش مناسب تر هست؟

 پاسخ: از بین گرایش های ارشد علوم شناختی یعنی توانبخشی شناختی روانشناسی شناختی ذهن، مغز، تربیت گرایش روانشناسی شناختی برای ورود به “مدلسازی شناختی” مرتبط تر است.

 

درباره ی محمدصادق انیسی

من فارغ التحصیل رشته کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی و کارشناسی ارشد علوم شناختی با گرایش ذهن، مغز تربیت هستم علاقه‌مند به حوزه های اعتیاد و یادگیری بوده در این زمینه فعالیت دارم.

109 دیدگاه

 1. می شه لطف کنید درصدهای رتبه های برتر کنکور دکتری رو هم در سایت قرار بدید؟

 2. با سلام
  اگر برای دکتری مدل سازی شناختی در نظر داشته باشیم، برای ارشد کدام. گرایش مناسب تر هست؟

  • از بین گرایش های ارشد علوم شناختی یعنی
   توانبخشی شناختی
   روانشناسی شناختی
   ذهن، مغز، تربیت
   گرایش روانشناسی شناختی برای ورود به \”مدلسازی شناختی\” مرتبط تر است.

 3. سلام, کتاب نوروآناتومی بالینی اسنل رو تمام فصولش رو باید مطالعه کرد؟ ممنونم

 4. سلام. سه تا منبع مبانی علوم اعصاب شناختی و یادداشت های علوم اعصاب و کتاب گایتون هرسه باید مطالعه بشن برای کنکور؟

  • سلام
   بستگی به زمانی داره که در اخیار دارید،وقتی نام برده شده یعنی از همه این کتاب ها ممکنه سوال طراحی بشه ولی اگر وقت کمتری دارید باید صرفا به فصول مهم هرکدام از این کتاب ها بسنده کنید. در کل گایتون مهم تر هست. موفق باشید

 5. سلام
  ایا منبعی برای تست در هریک از منابع وجود داره؟
  میشه معرفی کنید؟ به خصوص برای منابع تخصصی

 6. تو بخش مبانی علوم اعصاب چندتا کتاب معرفی کردید اگه امکانش باشه فصلهایی که باید مطالعه بشن رو با جزئیات بگید خیلی ممنون!

 7. سوال مهم اکثر داوطلبین:
  دانشگاه تهران برای ارشد علوم شناختی بهتره یا شهید بهشتی؟
  درمورد بورسیه خارج از کشور هم که دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه خوارزمی سهمیه دارن توضیح بدید درمورد شرایط و بقیه چیزاش.

 8. لطفا جواب سوالات آزمون دکتری سالهای قبل رو هم به اشتراک بگذارید، ممنون از راهنمایی های خوبتون

 9. با سلام و احترام
  رتبه ۲ ارشد علوم شناختی دانشگاه فردوسی مربوط به چند سال گذشته هستم. در حال حاضر فارغ تحصیل با معدل الف و نمره پایان نامه ۲۰ و چند مقاله مستخرج از پایان نامه. طرح جدیدی دارم که نیاز به
  می پذیرید؟؟حمایت مالی دارم برای اجرا چطور باید حمایت شوم؟؟همچنین رتبه های برتر را به همکاری

 10. رشته ذهن مغز تربیت به چه مطالبی می پردازه و کلا چه رشته ای هست ?

 11. لطفا جواب سوالات آزمون دکتری سالهای قبل رو هم به اشتراک بگذارید، ممنون از راهنمایی های خوبتون

 12. سلام خسته نباشید
  دانش آموز پایه یازدهم تجربی هستم که علاقه خیلی زیادی به علوم اعصاب شناختی دارم.
  میخواستم بدونم بعد کنکور سراسری با ورود به چه رشته هایی از چه دانشگاه هایی میتونم در آزمون دکتری اعصاب شناختی شرکت کنم؟
  افرادی که در پژوهشگاه دانش های بنیادی به عنوان دانشجو مشغول به تحصیلن از طریق همین آزمون وارد اونجا شدن؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • محمدصادق انیسی

   رشته علوم شناختی بخاطر ماهیت بین رشته ای که دارد برای تمامی رشته ها امکان پذیر هست تا در آزمون دکتری این رشته شرکت کنند
   دانشگاه ها و پژوهشکده ها هر سال اعلام میکنند که آیا دانشجو میگیرند یا خیر ممکن است سالی IPM پذیرش نداشته باشد به دفترچه هر سال مراجعه کنید

 13. سلام. من الان دبیرستان هستم و میخوام نوروساینس بخونم. از اونجایی که این رشته تو مقطع کارشناسی هست, بنظرتون چه رشته ای رو تا لیسانس بخونم بهتره؟

  • محمدصادق انیسی

   سلام دوست عزیز
   رشته نوروساینس در ایران در مقطع دکتری صرفا پذیرش دانشجو دارد شما می توانید با مراجعه به دفترچه ای که هرسال منتشر میشه لیست رشته های که مدارک مورد پذیرش این رشته رو ببنید
   از نزدیک ترین رشته ها میشود به رشته فیزیولوژی و زیست شناسی سلولی مولکولی اشاره کرد

 14. با سلام و سپاس بسیار از اطلاع رسانی خوبتان
  من در مقطع ارشد ادبیات فارسی خواندم و برای اوامه تحصیل در مقطع دکترا بسیار به حوزه زبان شناسی شناختی علاقه مندم. سه پرسش داشتم از حضورتان:
  ۱٫ آیا با توجه به رشته ارشد خود اجازه دارم برای کنکور دکترا مجموعه علوم شناختی را برای امتحان برگزینم؟
  ۲٫ با توجه به گرایشی بودن مجموعه علوم شناختی آیا لازم است که داوطلبان تمام منابع را مطالعه کنند؟ برای مثال شخصی چون من که مایل به انتخاب گرایش زبان شناسی هستم باید منابع علوم اعصاب یا روان شناسی را هم بخوانم؟ یا تنها زبان و مبانی علوم شناختی و منابع زبان شناسی کفایت می کند؟
  ۳٫ برای تمام گرایش ها به منابع مهم اشاره شده اما برای گرایش زبان شناسی به هیچ منبعی اشاره نشده است. سپاسگزار میشوم در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.

  با احترام فراوان

  • محمدحسین یاورزاده

   با سلام
   از تمام رشته ها می توان وارد دکتری علوم شناختی شد البته مسلما نیاز به رزومه مرتبط در مصاحبه دارید.
   تمام دروس بین تمامی گرایش ها یکسان هست و بایستی تمامی دروس را مطالعه کنید. زبان شناسی از جمله دروس کنکور علوم شناختی نیست.
   برای اطلاعات بیشتر درباره منابع می تونید از مشاوران رانویه استفاده کنید. اخذ نوبت مشاوره در تلگرام: @noobat_ranvier_ir

 15. با سلام و سپاس بسیار از پاسختان
  با نهایت عذرخواهی پرسش دیگری نیز دارم: داوطلبانی که در گروه زبان شناسی شناختی پذیرفته می شوند آیا در دروسی باید بگذرانند درسهای محاسباتی هم دارند؟
  با توجه به اینکه رشته ارشد من ادبیات بوده کمی برای تصمیم گیری دچار تردید و استرس شدم. از طرفی با توجه به موضوع پایان نامه و رزومه خود که همگی در حوزه زبان شناسی شناختی است به این رشته علاقه دارم و از طرفی ببم گذراندن دروس محاسباتی فکرم را از ادامه تحصیل در این رشته منحرف می سازد. به نظر شما برای شخصی چون من تحصیل در این رشته عاقلانه تر است یا زبان شناسی همگانی؟

  با احترام بسیار

  • محمدحسین یاورزاده

   درود؛ لیست دروس زبان شناسی شناختی:

   درس های جبرانی

   عنوان درس

   تعداد واحد

   اصول علوم شناختی

   ۲

   علوم اعصاب شناختی

   ۲

   روش های تحقیق در علوم شناختی

   ۲

   روش های ارزیابی و سنجش در علوم شناختی

   ۲

   آواشناسی

   ۲

   واج شناسی

   ۲

   ساختواژه

   ۲

   معنی شناسی

   ۲

   تجزیه و تحلیل کلام و کاربردشناسی

   ۲

   دستور زایشی (گشتاری)

   ۲

   مکاتب جدید زبان شناسی

   ۲

   از مجموع دروس جبرانی، با توجه به رشته های قبلی دانشجو و به تشخیص گروه آموزشی دانشجو باید حداکثر ۶ واحد را انتخاب کند.

   درس های الزامی

   عنوان درس

   تعداد واحد

   روش های پژوهش در علوم شناختی زبان

   ۱+۱

   مبانی زبانشناسی شناختی

   ۲

   زبان، مغز و شناخت

   ۲

   استعاره و تلفیق و شناخت

   ۲

   زبان شناسی شناختی پیشرفته: نظریه ها و مدل ها

   ۲

   علوم اعصاب شناختی زبان

   ۲

   درس های اختیاری

   عنوان درس

   تعداد واحد

   زبان شناسی بالینی

   ۱+۱

   رشد زبانی و شناختی

   ۲

   بازشناسی الگو

   ۲

   مبانی شناخت در فلسفه اسلامی و فلسفه ذهن

   ۲

   زبان قران از منظر زبان شناسی شناختی

   ۲

   سمینار مسائل متاخر در علوم شناختی زبان

   ۲

   همگانی های زبان و رده شناسی زبان

   ۲

   نظریه های فراگیری و یادگیری زبان اول و دوم

   ۲

   سمینار روابط بینابینی نحو و معنی شناسی

   ۲

   موضوعات متاخر درباره زبان و ذهن

   ۲

   مسائل نحوشناسی

   ۲

   زبان، شناخت و فرهنگ

   ۲

   رساله

   عنوان درس

   تعداد واحد

   رساله

   ۱۸

 16. با سلام.یک سوال خیلی مهم و ضروری داشتم .من خیلی وقته دنبال اینم یکی این سوالمو جواب بده اگه میشه جواب بدین….من رشته کارشناسی جامعه شناسی هستم…میخوام برای ارشد کنکور شناختی بدم…
  خواستم بدونم میتونم برای ارشد کنکور روانشناسی شناختی بدم؟
  و اینکه ایا برای تحصیل در گرایش فلسفه ذهن باید کنکور روانشناسی شناختی بدم یا ذهنو تربیت؟
  و ایا میشه بگین که روانشناسی شناختی برای دکترا چه زیر شاخه هایی داره؟

  • محمدحسین یاورزاده

   درود؛ بله از تمام رشته ها می توان شرکت کرد
   گرایش فلسفه ذهن که برای دکتری است فعلا مختص طلاب هست و البته چندسالی هم هست که دانشجویی نگرفتند.
   علوم شناختی در مقطع دکتری دارای گرایش های زبان شناسی شناختی، روانشناسی شناختی، علوم اعصاب شناختی، شناخت اجتماعی، مدلسازی شناختی، فلسفه ذهن هست. با توجه به سوالات شما گرفتن نوبت با مشاوران متخصص ما برای شما ضروری به نظر می رسه. با منشی گروه در تلگرام برای نوبت مشاوره در ارتباط باشید:
   @noobat_ranvier_ir

   • ممنون از پاسخ خوبتون.فقط اگه میشه این سوالمم جواب بدین کل ابهام هام رفع میشه…خواستم بدونم من الان ترم ۴ کارشناسی هستم…ایا برای شرکت در کنکور ارشد شناختی باید حتما دوسال دیگه صبر کنم تا نوبت کنکور ارشدم بشه بعد اونجا شناختی کنکور بدم یا همین الانم میشه وسط کارشناسی کنکور بدم؟

 17. ممنون از پاسخ خوبتون…ینی باید تمام دروس کارشناسیو پاس کنم بعد کنکور ارشد شناختی بدم؟ نمیشه قبل اتمام کارشناسی ازمون بدم؟یا اینکه انصراف بدمو بعد ازمون بدم؟

  • محمدحسین یاورزاده

   برای ورود به ارشد حتما باید مدرک کارشناسی را برای زمان ثبت نام ببرید بنابرید هرسالی ارشد قبول باشید باید تا شهریور کارشناسی تون تمام شده باشه.

 18. سلام
  من ارشد علوم حدیث دارم و بسیار علاقه مند به علوم شناختی و مغز. می خواهم دوباره در کنکور ارشد علوم شناختی شرکت کنم. آیا می توان از علوم شناختی در رشته های مرتبط با قرآن و حدیث بهره برد؟ البته مطالبی خوانده ام ولی به نتیجه دقیقی نرسیدم. ممنون می شوم راهنمایی کنید.

  • محمدحسین یاورزاده

   سلام قطعا هیچ ارتباط مستقیمی بین این دو حوزه وجود ندارد ولی به هر حال شما با استفاده از روش های جدید علوم شناختی در آموزش و یادگیری می توانید آموزش حوزه مورد نظر خود را بهبود ببخشید.

 19. سلام
  میخواستم در رابطه با کتب علوم شناختی و یا کتبی که منابع ارشد رو تشکیل میدن در نمایشگاه کتاب تهران سوال کنم که از چه انتشاراتی منتشر میشن؟

 20. سلام
  اگر بخوام به مقاله های روز علوم شناختی یا روانشناسی تکاملی دسترسی داشته باشم چه رفرسهایی وجود داره؟
  ممنون

 21. سلام . من برای کنکور ارشد سال بعد دارم آماده میشم اما نمی دونم بازتوانی شناختی بخونم یا روان شناسی بالینی وزارت بهداشت ؟ میشه درمورد بازار کار بازتوانی شناختی توضیح بدید

 22. سلام
  آیا کسی که پزشک عمومیه میتونه در امتحان دکتری علوم اعصاب شناختی شرکت کنه؟از سال های پایینتر پزشکی چی؟

 23. سلام .تفاوت حوزه فعالیت علوم اعصاب شناختی که از گرایش های دکترای شناختیه ، با نوروساینس چیه?

 24. سلام. برای علوم اعصاب جلد دوم گایتون باید سه بخش سیستم عصبی وحواس و نوروفیزیولوژی رو بخونیم؟

 25. سلام
  من کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر هستم و می خواستم برای دکترا علوم شناختی شرکت کنم. با توجه به اینکه این رشته از تمام رشته ها پذیرش داره باید حتما سوابق تحصیلی در این زمینه داشته باشم و باید از کارشناسی ارشد شرکت کنم؟
  شما برای زبان کلاسی برگزار نمیکنید؟

  • سلام بله می تونید در دکتری شرکت کنید ونیازی نیست ارشد شناختی بخونید ولی شانستون برای گرایش مدلسازی شناختی بیشتر وجود داره تا سایر گرایش ها.
   بله کلاس هم داریم در تلگرام به منشی گروه پیام بدید: @Noobat_ranvier_ir

 26. سلام شما میشه از بازار کار این رشته بگین که چطوره و کجاها رفتین برای کار خیلی ممنونم

 27. سلام. برای کنکور دکترای زبانشناسی شناختی چه منابعی رو باید مطالعه کرد؟ ممنون

 28. سلام ممنون از سايت خوبتون
  ميخواستم بدونم كه براي كنكور دكترا علوم اعصاب سال ٩٨ بايد دقيقا چه فصل هايي از كتابها خونده بشه
  جزوات كامل و تست كنكوردر اين زمينه چيا هست
  مچكرم

  • سلام
   برای اطلاع دقیق از منابع و فصول نوبت مشاوره بگیرید. در تلگرام به منشی مرکز پیام دهید: @noobat_ranvier_ir
   جزوات و تست های کنکور اواخر ابان ماه اماده میشن کانال تلگرامی ما را پیگیری کنید: @ranvier_center_exam

 29. سلام شما جزوه اى براى علوم اعصاب ، روش آمار و تحقيق و زبان داريد ؟

 30. با سلام و خسته نباشین.میخواسم بپرسم کسی که ارشد علوم شناختی وزارت علوم داره,میتونه برای دکترای علوم اعصاب شناختی یا نوروسایکولوژی وزارت بهداشت اقدام کنه؟

  • سلام بله برای نوروساینس وزارت بهداشت و علوم اعصاب شناختی وزارت علوم می تواند هردو اقدام کند

 31. با سلام
  برای کنکور دکتری علوم شناختی یکی از منابع کتاب فیزیولوژی گایتون می باشد. لطفا بفرمایید دقیقا کدام فصول ؟ اگر امکان دارد نام فصول ان را بنویسید . بسیار سپاسگزارم

 32. سلام من میخام کنکور تجربی بدم نمیدونم چه رشته ای باید قبول بشم و بخونم تا بعدا بتونم نوروساینس و علوم شناختی بخونم میشه راهنمایی کنین

  • سلام وقت بخیر
   همانطور که می دونید علوم شناختی بین رشته ای هست بنابرین از هر دریچه ای و رشته ای می تونید واردش بشید. رشته های که ارتباط بیشتری با زیست شناسی دارن می توانند گزینه های خوبی برای شما باشند.

   • افسانه داداشی

    سلام ، من خواستم منابع کنکور رو تهیه کنم ، من خواستم با مشاور گروه لینک بشم ، من خواستم بپرسم برا ارشد علوم شناختی باید شهریه پرداخت کرد؟ من نمیتونم تو تلگرام پیداتون کنمادرس ایمیل تون رو برام بفرستین لطفاا وقت زیادی هم ندارم برا کنکور امسال میخام لطفاا به سوالاتم جواب بدین

 33. سلاام وقت بخیر من با کارشناسی زیست گیاهی میتونم ارشد را علوم شناختی ذهن تربیت بخوانم؟ممنون میشوم در صورت امکان جواب را به ایمیل ارسال نمایید

 34. سلام واسه قبولی دردانشگاه فردوسی مشهدچه رتبه ای درکنکورارشدشناختی بایدکسب کنم؟

 35. سلام. خسته نباشید. ممنون از سایت و همچنین منابع آموزشی و اطلاع رسانی های خوبتان
  یک درخواست از شما بزرگواران داشتم
  امسال و برای نخستین بار یک دانشگاه دولتی (دانشگاه تربیت مدرس تهران) در رشته زبانشناسی شناختی در مقطع دکتری ۵ دانشجو پذیرفته. با توجه به نوپا بودن این رشته و نیز با توجه به اینکه از تمام گروههای آزمایشی میتوان در این رشته آزمون داد، از شما سپاسگزار خواهیم شد که در صورت امکان اطلاعاتی درباره تجارب این دانشجویان و نیز منابع مورد نیاز برای مصاحبه علمی (نه کنکور) این رشته نیز اطلاعاتی به علاقمندان و متقاضیان این رشته داده شود.

 36. سلام و خسته نباشید یی نهایت ممنون از سایت خوبتون
  لطف میکنید بهم ضرایب دروس علوم شناختی مقطع ارشد رو بفرمایید.

 37. سلام
  وقت تون بخیر
  منابع ارشد۹۸ و سالهای بعد امکان داره تغییراتی داشته باشند؟
  و اینکه بدون مطالعه کتب کمک آموزشی رانویه، بنظرتون کسب رتبه تک رقمی امکان پذیر هست؟

 38. سلام ممنون از سایت خوبتون .یک سوال داشتم .بدون کنکور هم میشه در مقطع کارشناسی ارشد دررشته علوم شناختی ادامه تحصیل داد ؟اگه امکان پذیر هست راهنمایی بفرمایید .باتشکر

 39. با سلام
  ایا میشه با ارشد روانشناسی شناختی در ایران برای رشته نوروساینس اپلای کرد

 40. سلام
  آیا بامدرک ارشد نوروساینس خارج از کشور میشه کنکور دکترا روانشناسی بالینی رو شرکت کرد؟

 41. سلام
  گایتون رو باید کتاب چکیده اش رو مطالعه کرد یا متن اصلی ؟
  باتشکر

 42. سلام. ایا مشاوره انتخاب رشته دارید؟

 43. سلام من دارای مدرک دکتری عمومی دامپزشکی هستم. با این مدرک میتونم رشته علوم اعصاب بخونم چه در ایران و چه در خارج از کشور این مدرک من پذیرفته میشه؟

 44. سلام .میخواستم بدونم در گرایش توانبخشی شناختی بین دانشگاه تهران و بهشتی کدوم بهترن؟ازینجهت که اساتید به روزتر و منعطف تری داشته باشند.چون شنیده ام فضای توانبخشی شناختی بهشتی یه قدری خشکه!

  • بهشتی سابقه بیشتری داره

   • مرسی از جوابتون.
    بله منم تعریفشو شنیدن ظاهراً امکانات کلینیکال بهتری هم داره ولی از طرفی شنیدم گروه توانبخشی تهران جوانتر و منعطف تر هستن و موضوعات متنوع تری رو میشه کار کرد.بین روزانه و شبانه بهشتی و تهران تردید دارم.

 45. سلام ، دانشگاه روزانه علوم شناختی هم شهریه داره ؟ و آخرین رتبه قبولی روزانه دانشگاه تهران چنده ؟

 46. سلام وقتتون بخیر
  من در مورد دانشگاههایی که علوم شناختی دارند بررسی کردم ام و دفترچه های هر ساله کنکور دکتری رو دانلود کرد اما هیچ وقت انشگاه تهران علوم شناختی پذیرش ناشته
  اما اینجا ظاهرا دوستان در نطراتشون اعلام کردند که دانشگاه تهران هم پذیرش شناختی داره
  ممنون می شم پاسخ بدید

 47. با سلام و خداقوت ببخشید من رشته ذهن مغز تربیت پژوهشکده قبول شدم واقعا مرددم که برم یانه به خصوص برای ادامه تحصیل و شرایط کاری این رشته ممنون میشم راهنماییم کنین

 48. دوستان کسی میدونه برای اینکه بخوایم کاری روی مغز انجام بدیم،
  مثلا فرض کنیم شما میخوای با دانش فیزیکی که داری روی سلول های مغز کاری انجام بدی تا یک رفتاری رو ببینی یا اصلاح کنی،
  برای دکترا چه رشته ای مناسب تره؟؟
  مثلا علوم اعصاب بهداشت؟علوم اعصاب شناختی؟مدل سازی؟شناخت مغز؟روانشناسی شناختی؟

 49. سلام جهت بازار کار دکترای روانشناسی بازار کار بهتی دارد یا دکترای علوم شناختی

 50. سلام ، خیلی ممنونم از سایت مفیدتون
  با توجه به دفترچه سال۹۹ که علوم شناختی زیرمجموعه روانشناسی آورده شده، آیا علوم شناختی جزو”گرایش های روانشناسی” محسوب میشه؟ چون من به دلیلی باید مدرک یکی از گرایش های روانشناسی رو بگیرم

 51. با سلام ممنون از سایت خوبتون
  میخواستم بپرسم برای مقطع ارشد در چند کد رشته میشه آزمون داد؟ مثلا من که لیسانس روانشناسی هستم میتونم هم ارشد روانشناسی وزرات بهداشت و وزارت علوم و هم علوم شناختی امتحان بدم یعنی سه کنکور یا اینکه نه حداکثر دو آزمون میشه داد؟
  خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *